Odisha Link
Bridging the Missing Links in Odisha

ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ବଡ଼ ରାୟ: ଏଣିକି ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣା ପାଇବେ ଛାଡ଼ପତ୍ରପ୍ରାପ୍ତ ମୁସ୍‌ଲମାନ ମହିଳା

ଓଏଲ୍‌ ବ୍ୟୁରୋ: ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଧାରା ୧୨୫ ଅଧୀନରେ ଥିବା ନିୟମ ମୁତାବିକ ଏକ ବଡ଼ ରାୟ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ଜଣେ ଛାଡପତ୍ର ପାଇଥିବା ମୁସଲମାନ ମହିଳା ତାଙ୍କ ପୂର୍ବତନ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଠାରୁ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚର ଧାରା ୧୨୫ ଅଧୀନରେ ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣା ପାଇପାରିବେ। ବୁଧବାର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ ଏ ନେଇ ରାୟ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ଜଷ୍ଟିସ୍ ବି.ଭି ନାଗରତ୍ନ ଏବଂ ଅଗଷ୍ଟିନ୍ ଜର୍ଜ ମାସିହଙ୍କୁ ନେଇ ଗଠିତ ବେଞ୍ଚ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଶାହ ବାନୋ ମାମଲାରେ ଏକ ଆବେଦନକୁ ଖାରଜ କରିଦେଇଛନ୍ତି।

ଯେଉଁଥିରେ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ତାଙ୍କ ଛାଡପତ୍ର ପାଇଥିବା ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଧାରା ୧୨୫ ଅନୁଯାୟୀ ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ ଦେବାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ବିରୋଧରେ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ। ତେବେ ଧାରା ୧୨୫ ଅନୁସାରେ, ଜଣେ ଛାଡପତ୍ର ପାଇଥିବା ମୁସଲମାନ ମହିଳା ତାଙ୍କ ପୂର୍ବତନ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଠାରୁ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚର ଧାରା ୧୨୫ ଅଧୀନରେ ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣା ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.